Share |

Čankišou vyrážejí na Borneo a slibují nám palubní deník

Archiv Čankišou

Zcestovalá kapela Čankišou, která byla za poslední desku Faÿt nominována na Anděla 2011 v kategorii world music, rozšíří v létě svůj bohatý cestopisný deník o další exotickou destinaci: ostrov Borneo, kde zahraje na Rainforest world music festivalu.

Rainforest world music festival se letos koná již po patnácté v termínu 13.-15.7.2012 v blízkosti města Kuching v malajské části ostrova Borneo. Na festival se každoročně sjíždějí muzikanti z celého světa. Letos kromě domácích zahrají např. Oreka Tx ze Španělska, Mamadou Diabate z Mali a Burkina Faso, Le Trio Joubran z Palestiny, Khusugtun z Mongolska nebo třeba Danyel Waro z ostrova Réunion, kde Čankišou vystoupili v roce 2006 na Manapany Surf festivalu.

Kapela odletí 8.7. do Kuala Lumpur, kde odehraje dva promo koncerty. Poté se muzikanti přesunou na Borneo do tamního „skanzenu“, kde se celý festival odehrává. Pravidelné zápisky z cest budou k přečtení naexklusivně na našem webu Protišedi.cz.

Čankišou již od svého vzniku patří k domácí špičce world music. Za více než 10 let existence kapela procestovala 14 zemí, vydala 5 alb a se svou hudbou lidu Čanki roztančila tisíce lidí. Loňská deska Faÿt dosáhla fantastického úspěchu, kdy se tři měsíce držela v první dvacítce prestižního žebříčku World music charts Europe.

Více na www.cankisou.cz


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.