Share |

Blíží se 54. PechaKucha Night Prague

foto: pořadatel akce

Jak vypadá Citlivý člověk? Proč se mexický malíř usadí v Čechách? Koho nosil na hrudi Jaromír Jágr? Jak se fotí Pustina?  
Na tyto a další otázky najdete odpověď na 54. večeru PechaKucha Night Prague, který proběhne 14. 6. od 19.20 hodin v kině Aero! 20 obrázků x 20 vteřin.
 
Vystoupí celkem třináct mluvčích: spisovatel Jáchym Topol o svém nejnovějším románu Citlivý člověk, spoluzakládající člen Bastl Instruments Ondřej Merta o tom, kam to může zajít, když začnete s ruční výrobou syntezátorů, grafik Martin Ponec o aktivitách Platformy B, designér Milan Pekař o své zálibě v experimentu, operní režisérka Veronika Loulová o projektu Run OpeRun, fotograf Nikolas Tušl o svém vidění světa, malíř Eduardo Lara o dvojčatech, dvojnících, alter egu, dualitě a opačné polaritě, konceptualista Richard Wiesner o angažovaném umění, učitel Ladislav Čumba o humoristickém románu s obrázky Wittgensteinova kniha faktů, designér Daniel Gonzalez o langoších, sklářka Klára Horáčková o umělé přírodě, Matěj Velek o velkých plánech s kasárnami Karlín a šperkařka Jana Voňková o interiérových objektech.
 
O projektu PechaKucha u nás i ve světě
PechaKucha Nights se konají v Praze pravidelně již od roku 2007 a v archivu na webových stránkách projektu (www.pechakucha.cz) naleznete audiovizuální záznamy všech proběhnuvších vystoupení. Do dnešního dne si můžete vyhledat a přehrát kterékoliv z 629 vystoupení. Archiv pražské PechaKucha se tak pomalu ale jistě stává archivem soudobého dění v mnoha tvůrčích oborech.
 
Projekt PechaKucha vymysleli architekti Astrid Kleinová a Mark Dytham z atelieru Klein Dytham architects, který působí v japonském Tokiu. Popularita PK roste neuvěřitelně rychle: dnes se koná ve více než 940 městech světa. Každé město má svého lokálního organizátora a pořádá PK na základě udělené licence. Pravidla jsou jasná: musí se konat pravidelně, mluvčí za vystoupení nesmí být honorováni a musí být dodržen formát 20 obrázků x 20 vteřin.
www.pechakucha.org  
 
Zajímavé a inspirativní počiny a hosty vybírá v Praze sedm dramaturgů: Adam Gebrian - architekt a propagátor architektury, Petr Babák - grafický designér a vedoucí ateliéru grafického designu a nových médií na UMPRUM, Tomáš Luňák - režisér, Cyril Říha - filosof, Jan H. Vitvar - novinář, Alan Záruba - grafický designér, Jana Kostelecká - kunsthistorička a organizátorka PKNP.  Jejich výběr je čistě subjektivní a zaměřený na co nejširší záběr tvůrčích oborů a generací.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.