Share |

Bittová, Dusilová a Načeva pro velký zájem přidávají další koncert

foto: pořadatel akce

Za pouhých 12 hodin se vyprodaly vstupenky na pražský koncert. Na ostravský a brněnský koncert zbývá posledních pár vstupenek. Zájem překvapil umělce i pořadatele, a tak se rozhodli přidat čtvrtý koncert, a to 15.prosince 2017 v Plzni.  V jedinečném společném projektu se tak  na jednom pódiu setkají tři dámy po čtyři večery – zpěvačky: Iva Bittová, Lenka Dusilová a Mo n ika Načeva. Podtitul koncertu zní: Spolu.
 
V jedinečném společném projektu se na jednom pódiu setkají po čtyři večery tři dámy – zpěvačky: Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva. Podtitul koncertu zní: Spolu. Nápad spojit tři zpěvačky, které působí převážně solitérně, vznikl již v zimě 2016. K jeho realizaci však vzhledem k vytíženosti všech tří umělkyň dojde až letos v prosinci, kdy se projekt „Spolu“ představí v Plzni, Praze, Brně a Ostravě.

„Jsem ráda, že jsme v mém nabitém programu nalezly čas na koncerty, a hlavně na společnou tvorbu, zkoušení a radost ze hry.“ říká Iva Bittová.
Na pódiu zazní extra stvořené songy nejen pro toto trio, ale také známé skladby všech tří protagonistek přearanžované pro tento program. O prvních zkouškách Monika Načevaříká: „Přemýšlely jsme, že do projektu přizveme ještě jiné hudebníky. Na první zkoušce to ale tak jiskřilo, že jsme se rozhodly vystačit si zcela samy.“
V současné době je „Spolu“ ve fázi zkoušení, proto nelze dopředu definovat jasná podoba koncertu. „Máme představu plynoucí řeky, do které vstoupí tu jedna, tu dvě, tu tři divy, a poplují spolu s námi po hudební řece, jaká tu ještě nebyla,“ shodují se Tomáš a Soňa Paletovi a Romek Hanzlík, kteří za projektem stojí dramaturgicky a produkčně. A jaké pocity má z projektu „Spolu“ Lenka Dusilová?„Na začátku jsem měla před oběma respekt, protože třeba Iva je pr o slulá svým improvizováním, kdežto já potřebují mít všechno tak nějak srovnané dopředu. Ale v průběhu zkoušek se ukazuje, že nacházíme nejen společnou hudební řeč, ale že si lidsky i hudebně velice rozumíme.“
 
Bittová, Dusilová, Načeva
Iva Bittová se etablovala na světové hudební scéně mezi nejžádanější hudebníky alternativní scény, o Lence Dusilové se mluví jako o jedné z nejlepších zpěvaček české scény, a Monika Načevakráčí vlastní cestou fúzí žánrů od šansonu po techno. Všechny tři vydávají velice ceněná alba.
Ačkoliv má každá z protagonistek jiné hudební kořeny, v projektu „Spolu“ hodlají nalézt společný hudební jazyk.
 
15. 12. 2017, Plzeň, Depo 2015, od 19:30 
16. 12. 2017, Praha, Palác Akropolis, od 19:30 
18. 12. 2017, Brno, Radost, od 19:30
19. 12. 2017, Ostrava, Evangelický Kristův kostel, od 19:30 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.