Share |

Benefiční koncert pomůže škole v Ugandě

Spolu pro Wakitaku – NOČNÍK 2018

Nedostatečné vzdělání je většinou rozsudkem k životu v chudobě. Pro lidi, kteří neumějí číst, psát ani počítat, existuje jen málo zaměstnání a pokud ano, je to práce velmi špatně placená. Pokud se chudobu v rozvojových zemích nepodaří výrazněji snížit, bude mít i nadále značně destabilizující dopad na celosvětovou politickou i bezpečnostní situaci. Vzdělání posiluje osobnost člověka, ovlivňuje jeho sociální i ekonomické chování a může být spouštěcím mechanizmem širších společenských změn.
Spolek Wakitaka vznikl za účelem podpory dětí studujících na stejnojmenné vesnické škole v Ugandě. Jeho cílem je umožnit dětem “tam” dosáhnout kvalitního a úplného základního vzdělání bez pocitu závislosti na druhých a pomoci dětem “tady” pochopit důležitost vzájemné spolupráce a podpory mezi různými kulturami a národy.
Pod příznačným názvem “Spolu pro Wakitaku” pořádá spolek Wakitaka dvě akce za rok. Na podzim je to tzv. “Deník” (happening pro rodiny s dětmi) a na jaře tzv. “Nočník”, obě s nulovým rozpočtem. Nočník je benefiční koncert nesoucí se nejen ale převážně ve stylu reggae. Od roku 2014 se každoročně koná v klubu Cross v Plynární ulici 23 na Praze 7, který pro tuto příležitost zdarma půjčuje svoje prostory, techniku i pracovníky. Většina vystupujících umělců organizátorům zachovává přízeň a ze setkávání se za účelem podpory vzdělávání se stala tradice.Letos se Nočník koná 20. 5., začínáme ve 20 hodin a vstupné je 200 korun.
Celá částka jde dětem Wakitaky.
Program:
Tokhi & the Groove Army (www.tokhi.cz)
Sista Carmen (www.unitedflavour.com)
Messenjah (www.messenjah.cz)
Mic-key Weedsman Dreadalist (www.urbanrobot.cz)
Djs:
Emsa & Selector Boldrik (www.soundcloud.com/boldrik)
Placené funkce či administrativní poplatky ve spolku Wakitaka neexistují. Odměnou všech, kteří v ČR i Africe na projektech spolupracují, je hřejivý pocit smysluplné činnosti. Vše potřebné zařizují dobrovolníci na vlastní náklady a na transparentním účtu je možné kontrolovat, jak se s penězi hospodaří. Veškeré finanční prostředky jsou stoprocentně použity pro školu Wakitaka.
www.wakitaka.com


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.