Share |

Báječná knižní rarita pro náročné: Brouk v limitovaném nákladu

Právě vychází limitovaná edice Soukromých tisků, představujících eseje z pera enfant terribla československé avantgardy Bohuslava Brouka (1912–1978).
Kniha vychází při příležitosti Broukova 100. výročí narození a 35. výročí úmrtí ve 200 číslovaných výtiscích.
Soukromé tisky obsahují eseje Onanie jakožto světový názor, Doslov: Emilie přichází ke mně ve snu (Jindřich Štyrský), Máchův kult, Bilance psychoanalýzy k 31. prosinci 1936, Poslední dnové etiky, Manželství: Sanatorium pro méněcenné (vřele doporučujeme k přečtení, pozn. red.), Židovství - dílo árijců, Stoupa života, Strach z oddechu: Úvaha o negativním smyslu lidské aktivity, Bludnost jedné představy, Dopisy z exilu příštím milenkám a O svobodě a demokracii: Úvahy z cesty do Austrálie.

 

Křest se uskuteční ve čtvrtek 14. února 2013 v 19 hod. v Café Sladkovský, Sevastopolská 17, Praha 10-Vršovice; ukázky z esejů přečtou Ivana Uhlířová a Kajetán Písařovic, hudba Tomáš Žižka (mamapapa banda), moderuje Ladislav Čumba.

 

Kniha bude k dispozici ke koupi přímo na místě. Více se o publikaci můžete dozvědět na http://goo.gl/Ul4Zh

K vydání připravil, ediční poznámkou a poznámkou o autorovi opatřil, obrazovou přílohu a jmenný rejstřík sestavil Viktor A. Debnár, který je rovněž autorem obálky. Typografie a sazba písmem Regula Old Face Střešovické písmolijny Viktor A. Debnár a Veronika Daňhelová.

Rozsah 264 stran.

 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.