Share |

7 tipů na letní výlety

Léto je tady, a tak je ten správný čas promyslet, jak s ním naložit. Nemusíte nutně cestovat do zahraničí, bydlet v přepychových hotelech a utrácet horentní sumy v restauracích. Nepřeberné množství možností, jak si vychutnat teplé měsíce plnými doušky, najdete i u nás. Objevujte, poznávejte, relaxujte nebo se prostě jen dobře pobavte. Máme pro vás pár tipů.
 
Vyrazte za adrenalinem
K létu neodmyslitelně patří různé venkovní aktivity. Milovníci sportu před sebou mají několik měsíců maximálního vyžití, na což se jistě celý rok těšili. Zkuste to letos trošku jinak a vydejte se za doposud nepoznaným dobrodružstvím. Naše republika je plná možností, jak si vyplavit více či méně adrenalinu. Vyzkoušejte například jízdu na bobové dráze či na čtyřkolkách. Pro ty, co nechtějí zůstat při zemi, jsou tu různá lanová centra nebo možnost vyzkoušet si tandemový seskok padákem. Pro opravdové odvážlivce je nejlepším adrenalinovým zážitkem bungee jumping, který si můžete skočit například na Vltavě ze Zvíkovského mostu či u hradu Loket na Karlovarsku.
 
Vraťte se do dětských let
Většina z nás ráda vzpomíná na své dětství a na prázdniny, při kterých jsme si vždy užili spoustu legrace. K těmto nostalgickým dobám patřilo neodmyslitelně stanování. Vraťte se do svých dětských let, sbalte si stan, karimatku a spacák a vyrazte za novým dobrodružstvím. Uvidíte, že toho můžete zažít více, než v přepychovém hotelovém komplexu. Romantickému večeru pod hvězdnou oblohou se žádný animační program nevyrovná.
 
Poznávejte architektonické skvosty
Návštěvy hradů a zámků dnes nejsou žádnou nudnou atrakcí. Pokud si myslíte, že se na nich dočkáte pouze monotónního výkladu průvodců a prohlídky těchto míst odmítáte, děláte velkou chybu. Správci hradů a zámků každoročně vymýšlí zábavný doprovodný program, jako jsou divadla, koncerty i kostýmované interaktivní prohlídky. V rámci těchto akcí se dozvíte mnoho zajímavostí z historie daných míst a užijete si mnoho zábavy. Některé hrady nabízí i noční prohlídky, při kterých návštěvníci odhalí ztracená tajemství dávných předků.
 
Vyzkoušejte nové vodní sporty
Nejlepším letním osvěžením je bezesporu voda, která nás dokáže schladit i ve třicetistupňových vedrech. Pro ty, kteří se nechtějí jen opalovat u bazénu, je v České republice spousta možností, jak se vyřádit. Jízda na divoké vodě je osvědčenou klasikou, která nezklame. Do popředí se ale dostávají stále nové vodní sporty, mezi které patří wakeboarding, paddleboarding či flyboarding. Tyto a další aktivity, si můžete užít na většině českých řek a jezer.
 
Za hudbou
Letošní léto nabízí milovníkům všech možných stylů hudby a tance opět pořádnou porci festivalů. Jsou jich stovky a je jen na vás, který si vyberete. Mezi oblíbené patří Rock for People, Colours of Ostrava nebo slovenská Pohoda. Pokud cestujete autem, zabalte si s sebou dostatek vody, která mívá na festivalech cenu zlata. Pitný režim bývá velice důležitý, nejeden hudební fanda doplatil na přehršle alkoholu a následnou dehydrataci pod rozžhaveným sluncem. Nezapomeňte ani na dostatek oblečení, pláštěnku a holínky, které vás ochrání před případným slejvákem a bahenními nánosy.
 
Za zvířaty
Pokud máte malé děti nebo jste jen milovníky přírody a zvířat, určitě letos v létě navštivte zoologické zahrady a farmy, kterých je po celé vlasti nespočet. Na farmách si užijete spoustu zábavy, například si můžete vyzkoušet podojit krávu nebo se pomazlit se zvířátky v tzv. mazlících zónách. Přijeďte navštívit například Farmu Blaník, kde se budete moci projet na koních či oslících, pozdravit se s domácími zvířaty a užít si spoustu další zábavy v místním farma-parku. Ani v klasických ZOO o přímý kontakt se zvířaty nepřijdete. Součástí většiny větších zoologických zahrad jsou totiž i malé kontaktní zoo, kde budete zvířátkům také blíže.
 
Za osvěžením
Pro ty, kdo hledají v letních parných dnech dokonalé ochlazení, jsou ideální výlety po jeskynních komplexech. Pokud si chcete užít celodenní výlet s příjemným osvěžením, zavítejte do nejdelšího jeskynního systému Amatérská jeskyně, který se nachází v Jihomoravském kraji. Amatérská jeskyně má celkovou délku prozkoumaných chodeb 34,8 km. Tento komplex tvoří Sloupsko-šošůvské jeskyně, Nová Rasovna, Piková dáma, Stará a Nová Amatérská jeskyně, propast Macocha a celý systém je zakončen v Punkevní jeskyni. Volit můžete klasické prohlídky, kdy s větší skupinkou dalších lidí prozkoumáváte podzemní prostory „z chodníčku“ nebo můžete zvolit více adrenalinovou variantu, vyhledat speleologický kurz s průvodcem, nasadit sedák a helmu a ponořit se ještě hlouběji.
 
Tip na závěr: Co jídlo?
V dnešní době už není nutnost s sebou pod stan tahat těžký vařič a stravovat se instantními polévkami. Přibalte si na cesty MANU, která dodá vašemu tělu potřebnou energii i živiny a nezabere vám v krosně skoro žádné místo. Ideální je také při sportu a vodních aktivitách. Dokonale vás zasytí, ale nebude vás po ní omezovat nacpaný žaludek. MANA je pro tělo lehce stravitelná a zbytečně ho nezatěžuje. Bonusem je nevypoulené bříško v plavkách. Skvěle ji využijete také na festivalech, protože se díky ní vyhnete fastfoodové stravě. Ani v jeskyních to není s potravou snadné. Nedělejte si starosti se smažením řízků:)


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.