Share |

5th Lunchmeat festival - "Bigger, Better, Brighter - and still Brave"

foto: pořadatel akce

Lunchmeat Festival slaví pátý rok své existence, během které se stal neoddělitelnou součástí tuzemské klubové scény a jedním z ukazatelů možností inovativního propojení elektronické hudby a vizuálů. Svou tvůrčí a dramaturgickou filosofii hodlá naplňovat i v letošním ročníku, který je výjimečný hned z několika důvodů.
 
Tím prvním je bezesporu délka trvání. 5. Lunchmeat Festival bude probíhat takřka celý měsíc - od 29. března až do hlavního večera 25. dubna. Hlavní večer se stejně jako loni bude odehrávat v podzemních prostorách bývalého kina ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze - a představí ta nejčerstvější i již zavedená jména současné klubové hudby s přívlastkem 2.0.
 
Mezi prvními zveřejněnými vystupujícími je Evian Christ, autor futuristických beatových konstrukcí a jeden z producentů na poslední přelomové desce Kanyeho Westa Yeezus; MssingNo, jeden z největších objevů  loňského roku nejen na poli instrumentálního grimeu; a moskevský zástupce optimistického beatového maximalismu 813. Christ se také loni zúčastnil prestižního hudebního workshopu Red Bull Music Academy v New Yorku.
 
Důraz bude jako vždy kladen i na uměleckou rezidenci, během které pozvaní vizualisté vytvoří speciální instalaci a stage design přímo pro headlinera hudebního programu.
 
Hlavnímu večeru budou tentokrát předcházet čtyři warmup noci v pražském klubu NEONE, který kolektiv Lunchmeat s úspěchem provozuje od září 2013 - a který se z původního měsíčního pop-up experimentu vyklubal ve vyhledávané místo s unikátní atmosférou a vizualizacemi a především jednou z nejčerstvějších hudebních dramaturgií v Praze. Stejně jako hlavní večer festivalu reagují i jednotlivé warmupy svou nadžánrovou selekcí na současný stav  progresivní klubové hudby ve světě; na zahajovacím večeru v sobotu 29. března se tak tuzemskému publiku premiérově představí kultovní americký producent Groundislava, jeden ze stěžejních zástupců nové kalifornské beatové scény a kolektivů Friends of Friends a Wedidit.
 
Stěžejní součástí Lunchmeat festivalu bude jako vždy i tvůrčí zásah vizuálního umění do městského prostoru. V urbánním ekosystému naleznou po celý měsíc své místo unikátní projekce, instalace a performance - část z nich ve spojení s projektem Vetřelci a volavky a jeho autorem Pavlem Karousem. Konat se budou také specializované workshopy vedené mladou domácí špičkou VJingu a nových médií.
 
www.lunchmeat.cz


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.