Share |

10 mýtů o přípravě domácí perlivé vody, které již vyprchaly

Vzpomínáte si ještě na sifonové lahve, ve kterých se zejména v minulém století vyráběla domácí "sodovka"? Pokud ne, je to zřejmě způsobeno faktem, že až 93 % obyvatel České republiky dnes za synonymum domácích bublinek považuje značku SodaStream a její výrobníky. Pokud ještě ani jeden z nich doma nemáte, možná jste uvěřili některému z následujících mýtů.
 
Mýtus 1: Dovléci perlivou vodu z obchodu je jednodušší
Pokud myslíte, že nakupovat perlivé nápoje v obchodech je praktičtější, zkuste si spočítat, kolik kilogramů zbytečně nanosíte domů každý měsíc. Přitom nemáte představu o tom, v jakých podmínkách a jak dlouho byly předtím skladovány. Nemluvě o množství plastového odpadu, který takto vyprodukujete. Mimochodem, víte že, používáním systému pro domácí přípravu perlivé vody SodaStream můžete v průběhu 3 let ochránit přírodu přibližně před 2500 ks PET lahví a plechovek?
 
Mýtus 2: Výroba domácích bublinek je komplikovaná
Dnes stačí zakoupit přístroj na výrobu perlivé vody, se kterým dostanete vše potřebné, tedy rovněž bombičku s náplní potravinářského CO2 plynu a tlakovou nápojovou lahev. Jediné, co budete potřebovat je přívod čerstvé vody, který doma nepochybně máte. Mílovými kroky postupuje i uživatelský komfort – vybrané přístroje SodaStream nabízejí ovládání perlivosti pouhým stisknutím tlačítka. 
 
Mýtus 3: Nebudu zbytečně utrácet peníze za svoje pohodlí
Jeden litr vaší vlastní, doma připravené, perlivé vody se pohybuje podle síly perlivosti již od 2,57 Kč. Kolik vedle toho zaplatíte za jeden litr vody v obchodě a za plastový obal, ve kterém si ji k tomu musíte vlastními silami odvléci domů? Na desítkách litrů vody, které vaše rodina každý týden vypije, může jít o velmi zajímavou úsporu ve prospěch domácí perlivé vody. Vody získané pohodlně bez tahání těžkých plastových lahví. Že je obvykle vyšší pohodlí spojeno s nějakým příplatkem? V případě výrobníků domácí perlivé vody ale ne.
 
Mýtus 4: Perlivá voda není zdravá
Pitný režim je jednou z nejdůležitějších zásad zdravého životního stylu, přičemž odborníci se shodují, že nejlepší alternativou je čistá neochucená voda. Realita tomu odpovídá – až 89 % české populace pije kohoutkovou vodu doma pravidelně, alespoň jednou týdně, z toho 69 % každý den. Faktem je, že pomocí bublinek CO2 lze zvýraznit osvěžující efekt vody, což je jeden z důvodů, proč perlivá voda chutná dospělým i dětem. Na rozdíl od kupovaných nápojů, při výrobě domácích bublinek máte jistotu, že nápoj je vždy čerstvý a ochucený podle vašich představ. Výrobníky SodaStream umožňují také regulovat perlivost připravené vody počtem stlačení, takže výsledný nápoj máte plně pod kontrolou.
 
Mýtus 5: Kdo ví, co se do té vody pouští
Při používání originálních bombiček SodaStream, které výrobce plní potravinářským CO2 plynem, za pravidelné důsledné kontroly všech důležitých zdravotních parametrů, je doma připravená perlivá voda kvalitní a bez rizika pro vaše zdraví. Při každém plnění bombičky se eviduje její výrobní číslo a kontroluje celkový technický stav, přičemž při jakékoli pochybnosti je bombička ihned vyřazena z provozu a nahrazena novou. Používání výrobníku domácí perlivé vody v každodenním provozu rodiny je tak bezpečnou záležitostí, prověřenou mnoha lety v milionech domácností po celém světě.
 
Mýtus 6: Na výrobník se bude za čas tak akorát prášit
Češi bublinky milují a až 64 % z nich pije čistou perlivou vodu pravidelně, alespoň jednou týdně. Ti, z nich, kteří investovali do výrobníku SodaStream, zároveň potvrdili, že jejich přístroj doma rozhodně prachem nezapadá. Až 86 % uživatelů výrobníků domácí perlivé vody značky SodaStream uvedlo, že výrobník používají pravidelně několikrát týdně, z toho 36 % každý den.
 
Mýtu 7: Chodit s vypotřebovanou bombičkou do obchodu je nepohodlné
Z jediné bombičky SodaStream připravíte přibližně 80 litrů perlivé vody, což odpovídá asi 53 lahvím o obsahu 1,5 litru, které byste jinak museli sami vláčet z obchodu. Když je bombička ve výrobníku perlivé vody prázdná, stačí zajít na jedno z více než 2000 autorizovaných výměnných míst SodaStream, která najdete vám vždy nablízku po celé republice. Absolutní pohodlí pak nabízí dovážkové služby rohlik.cz nebo kolonial.cz, kde si můžete objednat prostřednictvím internetu výměnu prázdné bombičky za naplněnou přímo doma u vašich dveří.
 
Mýtus 8: Čistá voda zejména dětem nechutná, takže je třeba stále nakupovat drahé sirupy
Když si vaše ratolesti na chuť čisté vody neumějí zvyknout, zkuste do vody přidat pár kousků ovoce. Pokud chcete dosáhnout intenzivnější chuti ovoce - např. maliny a borůvky – nejdříve na dně sklenice či láhve rozdrťte a následně zalijte perlivou vodou. V případě, že se rozhodnete pro sirupy, váš výběr není nijak omezen – od běžných značek až po originální sirupy SodaStream, mezi nimiž najdete i řadu určenou pro děti, bez obsahu konzervantů a přídatných látek.
 
Mýtus 9: Používání plastových lahví se nelze vyhnout
Je rozdíl, pít vodu z jednorázové PET láhve, kterou následně vyhodíte do tříděného odpadu, nebo z opakovaně použitelné lahve. Značka SodaStream nabízí různé typy opakovaně použitelných lahví o různém objemu a mnoha provedeních, včetně takových specialit jako jsou dámské lahve do kabelky či dárková sada dětských lahví s populárním motivem Žížaláků, známým z dětských večerníčků. Lahve jsou vyrobeny bez použití BPA látek z tlaku odolného plastu, vhodného pro přímé použití ve výrobnících perlivé vody.
 
Mýtus 10: Výrobník perlivé vody je další „krám“ do domácnosti
Pestrá nabídka barev a provedení výrobníků perlivé vody, dostupná na českém trhu, dovoluje vybrat si doslova každému. Fakt, že nemáte, co dočinění s neestetickými lapači prachu dokazuje i prestižní designérské ocenění Red Dot Design udělené výrobníku perlivé vody SodaStream SPIRIT. Na příznivce jemných pastelových barev čeká v nabídce řada výrobníků JET Pastels a zastánci elegantních linií a technologických vychytávek se rádi seznámí s nejvyšším modelem výrobníků perlivé vody Power, nabízejícím automatickou přípravu vody s perlivostí zvolenou dle chuti.
 
* Data pocházejí z výzkumu zpracovaného pro značku SodaStream společností IPSOS na reprezentativním vzorku 1.000 respondentů v České republice.
 
O značce SodaStream
 
SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystaný v pohodlí domova bez tahání lahví a jedničkou mezi perlivými vodami, co do počtu vypitých litrů. *
 
Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo tahání protivných plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet. 
Kromě svého pohodlí navíc používáním každého jednoho výrobníku domácí perlivé vody SodaStream domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi od nápojů.
 
Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz
 
* Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.
  
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.